دوره آموزش راندو حرفه ای با قلم دیجیتال

دوره ی راندو دیجیتال در آتلیه رسمه

معرفی کلاس راندو دیجیتال

هدف دوره آموزش راندو دیحیتال، کسب مهارت در استفاده هوشمندانه از رنگ، فضا سازی، نور پردازی احجام و آموزش تکنیک های پیشرفته طراحی و راندو است. برای این کار شما با ابزار پیشرفته قلم دیجیتال (WACOM) آشنا می شوید و انواع تکینک های کار با قلم دیجیتال و نرم افزار فتوشاپ را که در پرزانته های  معماری، طراحی صنعتی، طراحی خودرو و نقاشی دیجیتال (digital painting) کاربرد دارند، تجربه می کنید.

اصول کار با محوریت طراحی با قلم دیجیتال و در محیط نرم افزار فتوشاپ آموزش داده می شود.

هنرجویان در پایان کلاس می داند چطور طرح دستی خود را اسکن کرده و با استفاده از قلم دیجیتال آن را به صورت حرفه‌ای رنگ آمیزی کند. مهارت هایی که دانشجو برای این کار نیاز دارد و در این کلاس آموزش داده می شود شامل این موارد است:

توانایی تنظیم و استفاده از قلم دیجیتال در طراحی

درک اصول نور پردازی و توانایی تحلیل نور و سایه در احجام مختلف از ساده تا پیچیده

شناخت امکانات نرم افزار فتوشاپ برای طراحی، شناخت انواع قلم در این نرم افزار، تنظیمات حرفه ای قلم برای طراحی

شناخت رنگ و همنشینی رنگ‌ ها.

توانایی ارائه جنسیت متریال در راندو و نمایش تفاوت های آن نظیر متریال های براق یا مات.

سرفصل مطالبی که در کلاس راندو دیجیتال ارائه می‌شود

معرفی نرم افزار فتوشاپ و ابزارهای مهم و کاربردی آن برای طراحی

معرفی انواع قلم های دیجیتال مناسب برای انجام تمرین های کلاس و نحوه تنظیمات آن برای بهره بردای مفید از ابزار

معرفی اصول نور پردازی احجام و شیوه اجرای آن با قلم دیجیتال

معرفی انواع تکنیک ها و نکات کلیدی طراحی در محیط فتوشاپ

سطح دوره

تمرکز مطالب درسی در این کلاس بر رنگ گذاری طرح اسکن شده است. بنابراین هنرجویان این دوره باید تسلط نسبی بر مهارت‌های طراحی دستی داشته باشند. و کلاس طراحی مقدماتی یا کلاس اسکچینگ خودرو را با موفقیت گذرانده باشند.

شیوه برگزاری کلاس

جلسات کلاس طراحی خودرو در سایت کامپیوتر و با ارائه توضیح و مثال توسط استاد برگزار می گردد.

هر جلسه یک نمونه یا دو نمونه عملی به موازات ارائه مطالب تئوری توسط استاد کلاس انجام می شود.

با توجه با ماهیت عملی مباحث این کلاس، در هر جلسه از دانشجویان خواسته می شود تمرین‌هایی متناسب با موضوع جلسه سر کلاس انجام دهند.بسیاری از تمرین های این کلاس در حیطه طراحی محصول و طراحی خودرو انجام می شود.

قوانین شرکت در دوره

با توجه با ماهیت مباحث این دوره، هنرجویان موظف به انجام تمارین مربوط به هر جلسه طبق استانداردهای رسمه هستند و از جلسه دوم به بعد بخشی از زمان کلاس صرف مشاهده تمرین های دانشجویان و رفع اشکال در مورد آن ها می‌شود.

هم چنین هنرجویان موظفند براساس موضوعی که استاد در جلسات پایانی دوره تعیین می کند پروژه ی پایانی خود را دو هفته پس از جلسه ی پایانی و در تاریخی که از طرف آتلیه مشخص می شود تحویل آتلیه دهند.

در روز تحویل پروژه ی پایانی اساتید و سایر هنرجویان می توانند از پروژه ها بازدید و در مورد آن ها گفتگو کنند. به این دسته از هنرجویان مدرک پایان آن دوره نیز تعلق می گیرد.

بدیهی است رسمه در قبال هنرجویانی که در انجام تمرینات کوتاهی کنند، مسئولیتی ندارد و این اختیار را دارد تا از حضور هنرجو در آن دوره ممانعت بعمل آورد. هم چنین مدرک پایان آن دوره به این دسته از هنرجویان تعلق نمی گیرد.

مخاطبین این دوره

دانشجویان رشته طراحی صنعتی با گرایش طراحی محصول، طراحی خودرو، کسانی که قصد تکمیل رزومه برای ادامه تحصیل در رشته‌ی طراحی خودرو دارند، علاقه مندان طراحی خودرو، علاقه مندان راندو دیجیتال و کانسپت دیزاین (concept design)